Ultra Cal XS kit

Producent: ULTRADENT
200,00 zł

Pasta z wodorotlenkiem wapnia. Znakomita pasta na bazie wodorotlenku wapnia Ca(OH)2 o wysokim pH – 12,5. Ultra Cal XS jest zalecany do leczenia przewlekłych i rozległych zmian okołowierzchołkowych, a także do pokrycia miazgi, w technice amputacji przyżyciowej. Właściwości antybakteryjne i zasadowe pH sprzyjają szybkiej regeneracji kości. Ultra Cal jest pakowany w strzykawki, na które nakręca się igły-aplikatory, co sprawia, że jest wyjątkowo łatwy do zakładania. Przy zastosowaniu nowych giętkich igieł Navi Tip można go aplikować nawet do najbardziej zagiętych kanałów bez ryzyka złamania igły. Dobrze widoczny na zdjęciu rentgenowskim. Preparat ma termin ważności 2 lata, nie wymaga przechowywania w lodówce i nie twardnieje po otwarciu strzykawki.

Po opracowaniu kanału wypełnić go od części szczytowej korzenia do ujścia. Zachować odległość co najmniej 2 mm od wierzchołka korzenia.

Kanał przed leczeniem.

Kanał 5 miesięcy po złożeniu Ultra Cal XS. Preparat wciąż pozstaje w kanałach

UWAGA. Do pokrycia pośredniego i bezpośredniego miazgi zaleca się raczej nie resorbujący się śwatłoutwardzalny podkład UltraBlend plus używany łącznie z preparatem na bazie 2% chlorheksydyny.