Adhenal plus 40 g

Producent: Chema
13,99 zł

 

  • Super mocny
  • Uszczelnia protezę
  • Zapewnia silne trzymanie protezy przez cały dzień

 

Krem mocujący Adhenal Plus uszczelnia protezę i zapobiega przenikaniu drażniących cząstek pokarmu pomiędzy protezę a podniebienie, przez co zapewnia jej stabilność przez wiele godzin. Pod wpływem wilgoci na powierzchni protezy tworzy się lepka warstwa adhezyjna umożliwiająca stabilizację protezy i zwiększająca jej przyczepność do śluzówki jamy ustnej. Ma miętowy smak.

Krem uszczelnia i poprawia retencję protezy oraz zwiększa siłę zgryzu zwłaszcza w czasie adaptacji do protez pacjentów z trudnymi warunkami anatomicznymi, nie zapewniającymi odpowiedniej stabilności protezy, jak również u pacjentów, u których względy psychiczne decydują o utrudnionej adaptacji do protezy. 
Może być stosowany również w przypadkach długotrwałego użytkowania protezy, w wyniku którego dochodzi do osłabienia retencji.

 

Sposób postępowania z wyrobem:
1. Oczyścić i wysuszyć protezę. Na powierzchnię protezy, przylegającą do podniebienia lub do dziąsła, nanieść kilka krótkich pasków kremu, niezbyt blisko jej krawędzi (poniżej przykładowy rysunek).

 

 

W razie potrzeby można krem nałożyć na tylną część protezy szczęki i nieznacznie zwiększyć ilość kremu.
 

UWAGA: Krem może być również stosowany na wilgotną protezę – w takim przypadku należy nakładać krem ostrożnie, unikając kontaktu końcówki tuby z protezą, gdyż  wilgoć po dostaniu się do tuby może spowodować stwardnienie wyrobu, co uniemożliwi wyciśnięcie kremu z tuby.

 

2. Wypłukać jamę ustną, założyć protezę na właściwe miejsce w jamie ustnej, docisnąć i na kilka sekund przygryźć. Nie jeść i nie pić przez 5 min. od założenia protezy.
3. Po użyciu kremu dokładnie zamknąć tubę, chroniąc krem przed wilgocią.
4. Po używaniu protezy w ciągu dnia należy usunąć krem z jej powierzchni (np. za pomocą suchego, miękkiego materiału lub wacika zwilżonego olejem jadalnym), po czym  spłukać protezę wodą, jednocześnie oczyszczając jej powierzchnię miękką szczoteczką.

 

Ostrzeżenia specjalne i specjalne środki ostrożności:
Nie stosować wyrobu w przypadku nadwrażliwości na jego składniki. W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne śluzówki jamy ustnej lub całego organizmu. W takich przypadkach należy zaprzestać stosowania kremu i skonsultować się z lekarzem stomatologiem. 
Nie stosować preparatu w przypadku chorób śluzówki jamy ustnej bez konsultacji z lekarzem.
Stosując protezę zębową należy kontrolować stan jamy ustnej.

Uwagi dodatkowe:
Użycie nadmiernej ilości kremu powoduje jego wypływanie i obniżenie skuteczności jego działania.
 
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Przechowywać w dokładnie zamkniętym opakowaniu, chroniąc główkę tuby przed zanieczyszczeniem lub zwilżeniem. 
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. 

 

Tuba zawiera 40 g kremu.